Členstvá a Prihlásenie


PRIHLÁSENIE ZÁUJEMCU o INDIVIDUÁLNE CVIČENIE

Záujemca je ten, kto prejaví teoretický záujem o naše pohybové aktivity, alebo sa na základe tohto prihlásenia aj zúčastní cvičenia prakticky a zistí, či sa sa chce stať členom a v činnosti pokračovať. 


ČLENSTVO

Členstvo v združení je dobrovoľné a trvá po dobu účasti na aktivitách združenia. 

REGISTRÁCIA AKTÍVNEHO ČLENA

ŽIVA - KRUH - Občianske Združenie

Združuje ľudí, ktorí majú motiváciu pravidelne a dlhodobo cvičiť, s cieľom fyzického zdravia, psychickej pohody a zmyslu pre život ako POHYB. 

POHYB je tu chápaný všeobecne, ako základnej potreby človeka hýbať sa pre zdravie, v zmysle používania rôznych pohybových techník. Pohybové techniky majú základ najmä v súčasnej Fyzioterapii vo forme funkčného pohybu a všeobecnom pohybovom koncepte SPIRALDYNAMIK. Doplnené Fyzioterapeutickou DNS VÝVOJOVOU KINEZIOLÓGIOU podľa Koláře a FASCIAL FITNESS konceptu. Základné cviky a ich rehabilitačné-regeneračné varianty z IYENGAR JÓGY sú používané v súlade s konceptom Spiraldynamik a Fyzioterapiou. Cvičiteľka, ktorá vedie cvičenie je zároveň vzdelaním FYZIOTERAPEUT a PSYCHOLÓG. Pri cvičení sa teda využívajú aj poznatky z klasickej Psychológie a Psychosomatiky v pohybe. Je tu neustála aktívna INŠPIRÁCIA sa príbuznými všeobecnými pohybovými technikami, ktoré dopĺńajú cvičenie o rôzne detaily a varianty, pretože sú podobné, neraz úplne tie isté, pričom logicky zapadajú už do existujúceho konceptu pohybu. POHYB je zároveň v priebehu času SKÚMANÝ nielen cez opakované SKÚSENOSTI na hodinách s cvičencami, ale aj pomocou ODBORNOSTI cvičiteľky, ktorá je aplikovaná na jej každodenný ŽIVOT a OSOBNÝ VÝVOJ, ktorý prináša ďalšie dôležité INŠPIRÁCIE a VHĽADY. Tie sú vodítkom a motorom ďalšieho skúmania a smerov VZDELÁVANIA sa. TERAPEUT musí prechádzať vlastnou terapiou a skúsenosťou a to si následne preverovať vo VZDELÁVACÍCH INŠTITÚCIACH. Výber smerov vzdelávania sa, na podklade základného vzdelania, je triezvy a zameraný na čo najefektívnejšiu účinnosť pre bežného človeka, ktorý potrebuje pomoc sa zorientovať v zmesi rôznych techník pohybu a úspešne ich používať pre svoje zdravie i pohodu. 

Život je neustály pohyb, premena a podlieha vývoju. Koncept POHYBU chceme stále ďalej rozvíjať a prehlbovať ďalším vzdelávaním. VZDELÁVANIE sa a PRAX POHYBU sú teda základom činnosti.  

V oblasti VZDELÁVANIA sa, môže naše zduženie spolupracovať aj s inými organizáciami a odborníkmi. Nadväzovať spoluprácu za účelom výmeny informácií a skúseností. 

ŽIVA, ŽIVENA - symbol bohyne života a ŽIVOTNEJ SILY, ktorá dáva liečivú silu rastlinám, živočíchom, človeku a prebúdza ich do života. Živa je zároveň symbolom živej vody, životnej sily, tvorivej sily, prány, čchi, ki, mana, krista a energie aj v dnešnom poňatí. Materinská Energia, ktorá prestupuje všetko živé i neživé, planétu i vesmír.

KRUH - je symbolom CYKLIČNOSTI všetkého diania a času. V prírode sa všetko deje v kruhoch, tie navrstvené na seba tvoria cykly, ktoré v hmote vytvárajú ŠPIRÁLOVÉ formy. ŠPIRÁLA, VLNA, KRUH, KLENBA to sú vzorce prírody. Tieto vzorce sú platné aj pre človeka, či po fyzickej stránke princíp špirál v ľudskej anatómii, psychicky sa človek vyvíja v cykloch, ktorý každý má určité typické charakteristiky - kvality a spirituálne vzorce posvätnej geometrie tvoria energetické formy tiež v kruhoch, priestorových mandalách, fraktáloch, špirálach, podľa ktorých funguje nielen vesmír, príroda, ale aj človek. Podľa týchto zákonitostí funguje aj ľudský POHYB.

KRUH - symbolizuje zdôraznenie ženskej - JIN zložky bytia. V kruhu nie je žiadne dole ani hore, vpredu či vzadu. Všetky body majú od STREDU rovnakú vzdialenosť. V kruhovom modeli môže VNÚTORNÚ SKÚSENOSŤ ZAŽIŤ KAŽDÝ bez rozdielu a kedykoľvek na rozdiel od JANG modelu bytia - REBRÍKA - POSTUPNOSTI KROKOV podľa ZÁSAD. V živote však niekedy šplháme po rebríku, inokedy zas chodíme v kruhu. PROCES ŠPLHANIA po REBRÍKU, cesta HRDINU, je merateľným sledom LOGICKÝCH KROKOV. Ich CIEĽ a URČENIE sú jasné. PROCES KRUHU je oveľa MENEJ PLÁNOVANÝ, je NEČAKANÝ, INTUITÍVNY a IRACIONÁLNY. DUCH je HORE na konci rebríka a DUŠA je tu DOLE. OBE sú ROVNOCENNÉ.

CVIČIŤ CELISTVO - v každom cvičení precvičiť celé telo, v každom smere pohybu, v rôznych kvalitách pohybu - vedieť rôzne dýchať, na rôzne miesta tela, oživiť, tonizovať a sfunkčniť to, čo spí, uvoľniť, strečovať, posilňovať, cvičiť raz dynamicky, inokedy staticky vo výdrži, zvyšovať kondíciu a výkon, rýchlosť, vytrvalosť, zdatnosť, obratnosť, ohybnosť, pružnosť, koordináciu, orientáciu, regenerovať, relaxovať, liečiť sa, s plnou predstavivosťou, vnímavosťou, precítením, pozornosťou, sústredením a meditáciou. Cvičiť s vlastnou váhou, cvičebnými pomôckami, náradím, partnerom, v priestore mesta i prírody. Vedieť aj správne chodiť, behať, skákať, tancovať. Používať rôzne pohybové techniky rôznych škôl za účelom zdravia, pohody a radosti z hry. Zlepšovať tak kvalitu svojho života po každej stránke, pomocou pohybu pochopiť seba, ostatných a svet.